Szkolenia zawodowe dla firm

Jesteś tu:   Strona Główna > Ośrodki doskonalenia zawodowego

Ośrodki doskonalenia zawodowego

Doskonalenie zawodowe to jeden z podstawowych elementów zatrudnienia wymagany tym bardziej, że rozwój poszczególnych dziedzin życia jest bardzo intensywny, a pojawiające się nowości wymagają stałego uzupełniania posiadanych już umiejętności.

Przykładem może być chociażby tokarz, który kończył szkołę zawodową kilkadziesiąt lat temu jeszcze na starszych typach maszyn, a dziś musi obsługiwać nowoczesne tokarki CNC, w pełni zautomatyzowane. Z drugiej strony taka automatyka nie wymaga wielkich kwalifikacji i zajmuje znacznie mniej czasu, dlatego wskazane jest, aby tokarz posiadał jeszcze inne uprawnienia, na przykład ślusarskie czy mechaniczne. Takie wymagania sprawiają, że nastał popyt na ośrodki doskonalenia zawodowego specjalizujące się w różnych formach kursów zawodowych. Wiele takich szkoleń wymaga też zdania odpowiedniego egzaminu przed państwową komisją techniczną, dlatego ośrodki szkoleniowe zawierają określone porozumienia, dzięki którym egzamin może się też odbywać na ich terenie.

Jedną z możliwości poza szkoleniami indywidualnymi są także kursy dla firm. Ich zaletą jest brak konieczności przemieszczania się pracowników, bowiem najczęściej instruktor przychodzi do klienta i zajęcia prowadzi na jego terenie. Taką formę często też przyjmują różnego typu kursy bhp czy pierwszej pomocy, które są wymagane przez przepisy prawa do wykonywania konkretnego zawodu.

Ośrodki oferują poza konkretnymi umiejętnościami kursy językowe na różnym poziomie kształcenia, kursy umiejętności interpersonalnych, zasad marketingu, komunikacji, strategii biznesu czy skutecznej reklamy, a nawet grafiki komputerowej lub konstruowania i prowadzenia stron internetowych na potrzeby firmy.

Powered by CMSimple_XH | Template by CMSimple_XH | test (X)html | test css | Login